Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Inicjatywy i projektyGóra grosza

GÓRA GROSZA 2013


Już po raz czternasty nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcja "Góra Grosza". Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja organizowana jest przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku udało się nam usypać górę z 12 432 monet o wartości 307,86zł. Najwięcej monet zebrały dzieci i rodzice z oddziału przedszkolnego – 94,37 zł. Klasa 0 uzbierała - 49,07zł, klasa I – 16,83zł, klasa II – 38,14 zł, klasa III – 37,20 zł, klasa IV – 22,99zł, klasaV – 29,55 zł, klasa VI – 19,71zł. Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w akcji. Samorząd Uczniowski

GÓRA GROSZA 2012


Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do XIII ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” 2012 organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem MEN. W dniach od 3.XII – 7.XII 2012r. na terenie naszej szkoły rozpoczęła się wielka akcja na rzecz dzieci z domów dziecka. W sumie zebrano dosyć sporą „górę grosza”- 7702 monet na sumę 236,22 zł. Następnie grosze zostały zapakowane do bezpiecznej paczki i razem z protokołem zbiórki wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. W akcji udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VI. Największą ilość monet zebrali uczniowie klasy II. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywne uczestnictwo i poparcie tak szczytnej akcji.
Góra grosza 23 XI- 4 XII 2009


W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza. W dniach od 23 listopada do 04 grudnia dzieci zbierały monety groszowe.
Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.) Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji najważniejszym jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą w tak dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.


Góra Grosza 15 - 26 X 2007


Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza.
Akcja polegała na zbiórce monet groszowych. Zbierane pieniążki mogły być w nominałach od 1 gr. do 50 gr., jednakże można było ofiarować i większe nominały.
Celem akcji Góra Grosza jest wydanie zebranych pieniędzy tak, aby dać samotnym i opuszczonym dzieciom dom i rodzinę - miejsce, gdzie będą naprawdę kochane.
Akcja w naszej szkole trwała od 15.10.2007 do 26.10.2007. Puszki, do których można było wrzucać grosze znajdowały się w każdej klasie.
W dniu 7 listopada ostatecznie zakończono zbiórkę monet. Wysypano naszą szkolną górę pieniążków na stolik w szkolnym korytarzu. Na zdjęciu segregowanie i liczenie monet.


Poniżej raport z obliczeń i ważenia monet.

Góra Grosza 15 - 26 X 2007


W naszej szkole jest obecnie 112 uczniów.
Zebrane pieniądze w przeliczeniu na jednego ucznia to 2,67 groszy. Zbiórkę organizowały i przeprowadzały uczennice naszej szkoły: Angelika Ciernia, Alicja Wojciechowska, Kamila Kawaler.To one także komisyjnie przeliczyły monety. Nad akcją czuwała pani Kinga Frączek. W dniu 9 listopada grosiki wsypano do solidnego worka i przygotowano do wysyłki do ogólnopolskiego centrum akcji.


GÓRA GROSZA 2006
GÓRA GROSZA 2007
GÓRA GROSZA 2008
sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone