Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Placówka Wsparcia DziennegoFilia PWD w PaszkówceOd września 2019 r. przy Szkole Podstawowej im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce działa wyremontowana i bardzo dobrze wyposażona Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży.
W ramach realizowanego projektu „Mali giganci”, na które Gmina Brzeźnica pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 dla około 300 uczniów z sześciu szkół prowadzona jest opieka i wychowanie oraz organizacja czasu wolnego.
Na dzieci codziennie czekają ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, sportowe, a także cotygodniowe zajęcia kulinarne. W zależności od potrzeb organizowane są też lekcje socjoterapeutyczne, logopedyczne oraz psychologiczne. W planach są także wycieczki i kolonie. Projekt realizowany będzie do czerwca 2022 roku, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny! Dzieci w placówkach bawią się, odrabiają lekcje, tworzą ciekawe prace plastyczne, uczestniczą w zabawach sportowych, konkursach, uczą się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy korzystając z zakupionych pomocy dydaktycznych jak również komputerów, tablicy interaktywnej i dywanu multimedialnego. Uczniowie mogą tu bezpiecznie spędzić czas przed i poza lekcjami. Wszystko to sprawia, że placówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Relacje na temat działalności Filii PWD w Paszkówce można znaleźć również na Facebooku.

Zobacz nas na Facebooku


W Placówce Wsparcia Dziennego, każdy dzień spędzamy bardzo pracowicie. Odrabiamy prace domowe, gramy w gry planszowe, bierzemy udział w zabawach ruchowych, rozwijamy swoje zdolności manualne, a także poznajemy nowe techniki tworzenia. Nigdy się nie nudzimy i nie marnujemy czasu.
Plan dnia jest stały, działamy według ustalonego wcześniej harmonogramu. Pracujemy od godziny 7.00 do 17.00. Dzieci najpierw odrabiają zadania, potem otrzymują poczęstunek , raz w tygodniu wspólnie przyrządzamy danie, a następnie przechodzimy do zajęć kierunkowych, zgodnych z harmonogramem pracy. Część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu i jest to czas spędzony na aktywności ruchowej, a gdy pogoda nie dopisuje to na sali gimnastycznej. Nacisk kładziemy także na odrabianie zadań domowych, przygotowanie do lekcji, naukę tabliczki mnożenia, czytanie. Jest też u nas czas na zabawę. Poprzez pedagogikę zabawy staramy się wpłynąć na ich zachowanie.
Komputer to u nas... nagroda. Gdy dziecko wykona dane zadanie, czy powierzoną mu czynność, to za aktywność ma możliwość skorzystania z komputera. Podstawowymi formami pracy w placówce jest organizowanie czasu wolnego dzieci poprzez gry i zabawy, uczestnictwo w imprezach kierunkowych, tj. Dzień Pluszowego Misia, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Kropki, Dzień Czystego Powietrza, Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Niepodległości, Dzień Babci i Dziadka, zabawa andrzejkowa, przygotowujemy się do 100 urodzin Jana Pawła II itp., odbywają się zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne. Kładziemy duży nacisk na rozwijanie kultury osobistej i umiejętności interpersonalnych, organizujemy dzieciom konkursy, piesze wycieczki, zabawy w plenerze.


sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone