Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Domowe gry edukacyjneNauka kolorów - angielskie kwadraciki

Sytacja jest dość cieżka dla wszystkich. Zatem każdy pomysł, który może pomóc w odnajdywaniu się w nowej rzeczywistości jest cenny. Jako rodzice możemy dla naszych młodzych pociech w formie kolorowych gier przekazać im ogromną wiedzą, którą łatwo przyswoją.

Propozycja dotyczy słownictwa angielskiego w zakresie kolorów.
Potrzebne materiały: tektura, kolorowe kartki, klej i taśma, pionki z nakrętek, z innych gier.

Wykonanie: jak na załączonych zdjęciach. Bardzo proste. Plansza zawiera jedynie kolorowe kwadraciki i zaznaczony początek i koniec gry. Kostki są 3, każda ma inne pola z kolorami, w sumie mamy 18 kolorów.

Zasady: każda kolejka to rzut jedną z kostek, kolejna kolejka, to kolejna kostka. Gracz wyrzucając kostką określony kolor musi wypowiedzieć jego nazwę w języku angielskim. Poprawna odpowiedź to możliwość przemieszczenia się do najbliższego kwadracika w kolorze, który właśnie wyrzuciliśmy i wypowiedzieliśmy poprawnie jego nazwę. W przypadku dobrej odpowiedzi np. dark green, gdzie nie ma już tego koloru, bo jesteśmy blisko mety, po prostu wchodzimy na pole META i właśnie wygraliśmy, zajeliśmy 1 miejsce. Kolejni gracze zajmująkolejne miejsca. Błędne wypowiedzenie nazwy, bądź brak wiedzy o nazwie koloru, to cofnięcie się do najbliższego kwadracika w kolorze, którego nazwy nie znaliśmy, lub błędnie wypowiedzieliśmy. W przypadku braku takich kwadracików cofamy się na START (dalej się nie da).

Efekt: w kilka dni dzieci mają świetnie opanowane kolory i to nie tylko barwy podstawowe :) A zabawa rodzinna jest pełna emocji :) Oczywiście najpierw należy z dziećmi przeprowadzić zajęcia podczas których z tymi kolorami się zapoznają, lub uzupełniają dotychczasową wiedzę.

Miłej zabawy.sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone