Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Domowe gry edukacyjneNauka kolorów - angielskie kleksy

Sytuacja jest dość ciężka dla wszystkich. Zatem każdy pomysł, który może pomóc w odnajdywaniu się w nowej rzeczywistości jest cenny. Jako rodzice możemy dla naszych młodych pociech w formie kolorowych gier przekazać im ogromną wiedzą, którą łatwo przyswoją.

Propozycja dotyczy słownictwa angielskiego w zakresie kolorów. To druga propozycja.

Potrzebne materiały: kartki, kredki, pisaki, 3 kostki do gry,

Wykonanie: jak na załączonych zdjęciach. Bardzo proste. Planszy nie ma. Lista kolorów np. 18 (w przypadku, gdy gracz rzuci trzy szóstki), kleksy: 18 sztuk kolorowych, 18 sztuk z numerkami. Wspaniale byłoby móc użyć laminatora, nie jest jednak to konieczne.

Zasady: w grę można grać na 6 kolorów, 12 lub 18, w zależności od poziomu wiedzy dziecka. Stąd najważniejsze kolory to pierwsze miejsca na liście. Jeden gracz rzuca np. 3 kostkami, opiekun odczytuje kolor (np. gracz wyrzucił w sumie 15 oczek), rodzic odczytuje kolor numer 15. Opcje są dwie: rodzic ma gotową listę kolorów w języku polskim i drugą w języku angielskim. Dziecko ma wypowiedzieć kolor w wersji językowej przeciwnej do tej z listy rodzica (rodzic czyta RED, dziecko podaje odpowiednik w języku polskim i odwrotnie). Jeśli chodzi o losowanie koloru, można albo rzucać kostkami, albo losować kleksy z numerkami, aż do wyczerpania kleksów (wygrywa zdobywca większej ilości punkcików). Rzucając kostkami dziecko dodatkowo uczy się dodawania (warto wówczas zastosować do ilu rund gramy, albo wygrywa ten, który pierwszy zdobędzie 10 punktów). Opcji i możliwości jest wiele. Za dobrą odpowiedź dziecko otrzymuje punkcik, za złą, lub jej brak dziecko nie dobiera kolejnego punktu. Punkciki, to te kwadraciki.

Efekt: w kilka dni dzieci mają świetnie opanowane kolory i to nie tylko barwy podstawowe :) A zabawa rodzinna jest pełna emocji :) Oczywiście najpierw należy z dziećmi przeprowadzić zajęcia podczas których z tymi kolorami się zapoznają, lub uzupełniają dotychczasową wiedzę.

Miłej zabawy.

Gra Angielskie Kleksy - do pobraiasppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone