Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Domowe gry edukacyjneNauka części ciała

Sytuacja jest dość ciężka dla wszystkich. Zatem każdy pomysł, który może pomóc w odnajdywaniu się w nowej rzeczywistości jest cenny. Jako rodzice możemy dla naszych młodych pociech w formie kolorowych gier przekazać im ogromną wiedzą, którą łatwo przyswoją.

Propozycja dotyczy słownictwa angielskiego w zakresie części ciała.

Potrzebne materiały: kartki, kredki, pisaki, 3 kostki do gry, wskazany laminator i folie do laminatora. Gra będzie służyła długo.

Wykonanie: jak na załączonych zdjęciach. Plansza z wszystkimi częściami ciała, które będą nas interesowały, na planszy zaznaczamy części ciała numerkami do 18 (w mojej wersji plansza z dzidziusiami chłopczykiem i dziewczynką). Dwie karty z wypisanymi częściami ciała (18 punktów), jedna w języku angielskim, druga w języku polskim. 18 kart z pojedynczymi częściami ciała (dwustronne). Z jednej strony np. narysowane palce i podpisane fingers, na drugiej narysowane palce, bez opisu). 3 kostki do gry. Karty – punkciki, u mnie postacie, które dzieci same kolorowały.

Zasady: gracz rzuca 3 kostkami (chociaż gra może być np. tylko na 2 kostki, czyli 12 części ciała). Liczba oczek jest równa cyfrze na dużym obrazku, nazywamy tą część ciała zdobywając punkcik. I tak do wyczerpania punkcików. Wygrywa zdobywca jak największej ilości punktów. Są inne opcje gry. Rzucając kostkami opiekun odczytuje z kart (spis części ciała) w języku angielskim, lub w języku polskim, dziecko podaje odpowiednik. Zdobywa punkt. W każdym przypadku dziecko może wskazać daną część na obrazkach dwustronnych. Obrazki dwustronne służą do nauki i treningu, np. przed grą. W pierwszej kolejności uczą się na stronach zawierających opis, potem przerzuca się karty na stronę nie zawierającą opisu.

Efekt: w kilka dni dzieci mają świetnie opanowane części ciała ludzkiego i to nie tylko podstawowe :) A zabawa rodzinna jest pełna emocji :) Oczywiście najpierw należy z dziećmi przeprowadzić zajęcia podczas których z nowym słownictwem się zapoznają, lub uzupełniają dotychczasową wiedzę.

Miłej zabawy.

Gra Nauka części ciała - do pobrania
sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone