Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Domowe gry edukacyjneAch te pieniążki

Sytuacja jest dość ciężka dla wszystkich. Zatem każdy pomysł, który może pomóc w odnajdywaniu się w nowej rzeczywistości jest cenny. Jako rodzice możemy dla naszych małych pociech w formie kolorowych gier przekazać im ogromną wiedzą, którą łatwo przyswoją.

Propozycja dotyczy zapoznania się z polskimi monetami i banknotami oraz nauka ich przeliczania.

Potrzebne materiały: tektura, pisaki, kredki, drukarka, wskazany laminator

Wykonanie: jak na załączonych zdjęciach. Bardzo proste. Planszy nie ma. Kostek nie ma. Pionków nie ma. Są karty z narysowanymi/wydrukowanymi zabawkami, monet i banknoty oraz lista zabawek (pokrywająca się z kartami zawierającymi zabawki) wraz z cenami.

Zasady: dziecko wybiera lub losuje zabawkę. Opiekun odczytuje kwotę, jaką dziecko musi uiścić za zabawkę. Pieniążki są na środku miejsca zabawy. Dobrze odliczona kwota powoduje, że dziecko otrzymuje punkt. W praktyce oznacza to, że zatrzymuje daną zabawkę.

Efekt: w kilka dni dzieci mają świetnie opanowaną umiejętność posługiwania się pieniędzmi, przeliczania ich, dodatkowo uczą się opisywać przedmioty :) A zabawa rodzinna jest pełna emocji :) Oczywiście najpierw należy z dziećmi przeprowadzić zajęcia podczas których zapoznają się z nominałami i zasadami przeliczania, lub uzupełniają dotychczasową wiedzę.

Miłej zabawy.

Gra pieniążki - do pobrania

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone