Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Dzień Bezpiecznego InternetuDzień Bezpiecznego Internetu 2010

9 lutego 2010 roku w ponad 60 państwach całego świata obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, do realizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Odbyło się podsumowanie projektu "Jestem bezpiecznym internautą", który miał na celu przede wszystkim nagłośnienie tematu bezpieczeństwa w Internecie. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwały panie: Agata Pieczonka i Kinga Frączek.


Podjęliśmy następujące inicjatywy:

1. Rozwiesiliśmy w szkole plakaty i informacje promujące DBI.
2. W klasach 0 - VI przeprowadziliśmy cykl zajęć "3...2...1...Bezpieczny Internet".
3. Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną w klasach IV - VI pt.: " Bezpieczeństwo w Internecie".
4. Przygotowaliśmy apel poświęcony DBI, na którym uczniowie kl. IV - VI przedstawili scenki rodzajowe na temat bezpieczeństwa w sieci.
5. Uczniowie z kl. VI przygotowali prezentacje multimedialne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
6. W klasach IV - VI przeprowadzono zajęcia edukacyjne przybliżające zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
7. Zostały przeprowadzone konkursy: plastyczny w kl. IV - VI na plakat promujący bezpieczeństwo w sieci i poetycki - na hasła o Internecie.
8. Przeprowadzono ankietę w klasach IV - VI na temat "Czy bezpiecznie korzystam z Internetu?".

Nasza Szkoła bardzo aktywnie uczestniczyła w obchodach DBI, o czym świadczy ilość podjętych inicjatyw o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Należy nadmienić, iż problematyka związana z bezpieczeństwem w sieci jest realizowana przez cały rok na poszczególnych przedmiotach.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone