Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Inicjatywy i projektye -Twinning

Rok szkolny 2014/2015


W ramach projektu eTwinning Szkoła Podstawowa w Paszkówce nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej (woj. Łódzkie). Wspólnie realizujemy projekt „Szkolne eksperymantarium”. Uczestnikami projektu są uczniowie koła przyrodniczego z klas piątych obydwu szkół. Celem projektu jest popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez wykonywanie ciekawych eksperymentów przyrodniczych, prowadzenie obserwacji, prawidłowe wyciąganie wniosków. Dodatkową atrakcją projektu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych. Każdy uczeń przygotował już postać awatara, dzięki któremu przedstawił się kolegom. Nagrywamy filmy, a przede wszystkim uczymy się nowych rzeczy . Wszystkie materiały zostaną opracowane w formie cyfrowej książki doświadczeń i umieszczone na specjalnie zaprojektowanej platformie TwinSpace. Jest to wspaniała okazja do dzielenia się wiedzą i nawiązania nowych znajomości.ROZPOCZĘLIŚMY WSPÓŁPRACĘ MIĘDZYNARODOWĄ

Rok szkolny 2007/2008
Nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową w Holandii. Będziemy wspólnie tworzyć projekt dotyczący tradycji i zwyczajów w Polsce i w szkole partnerskiej.

Zamierzamy:

* rozmawiać na czacie,
* wymieniać się wiadomościami na forum,
* wymieniać się plikami,
* publikować strony internetowe.

LIVING TRADITIONS - to nazwa naszego wspólnego projektu.

Zapraszamy wszystkich uczniów do współpracy.

A GOOD BEGINNING IS HALF THE BATTLE


Czym jest e-Twinning?

e-Twinning stanowi ramę współpracy dla szkół wykorzystujących Internet do projektów ze szkołami partnerskimi z innych krajów europejskich.
e-Twinning jest główną akcją unijnego programu e-learning. Promuje szkolną współpracę w Europie za pomocą technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, dzięki którym szkoły mogą w prosty sposób tworzyć krótko- i długoterminowe partnerstwa w ramach różnych dziedzin tematycznych.


sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone